Obchody Dnia Wojska Polskiego 2014


Highslide JSObchody Dnia Wojska Polskiego, połączone z ceremonią nadania sztandaru tarnogórskiemu ZWIĄZKOWI ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO odbyły się na Rynku.
Uroczystości miały miejsce w piątek 15 sierpnia. W uroczystości uczestniczyły oprócz władz miasta i zaproszonych gości : 5 Tarnogórski Pułk Chemiczny , byli żołnierze jednostek , które niegdyś stacjonowały w mieście Gwarków , zaproszone poczty sztandarowe: Związku Harcerstwa Polskiego oraz nasz 4 GIMNAZJUM im 3.PUŁKU UŁANÓW SLĄSKICH. Zaproszeni byliśmy przez podpułkownika Józefa SIENIECKIEGO szefa tarnogórskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, który wcześniej patronował naszej szkole w nadaniu sztandaru. Dzień Wojska Polskiego był okazją dla szkoły i warty sztandarowej do wpisania się w karty historii Tarnowskich Gór.

GWARKI 2014 - "NIESIEMY POKÓJ ŚWIATU"


Highslide JSW tym roku uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w co rocznym Pochodzie Gwarkowskim. Jako temat wybraliśmy "Pokój Na Świecie" czyli coś co jest bardzo bliskie naszemu sercu i tak ważne dla całego świata.
Nawet pogoda tego dnia była nastawiona bardzo pokojowo.
więcej zdjęć

Rozpoczęcie roku szkolnego 1.09.2014 o godzinie 9:00


Highslide JS

Do zobaczenia :)


Zakończenie roku 2014


Highslide JS

Drodzy absolwenci powodzenia w nowych szkołach, a dla wszystkich, bez wyjątku, udanych wakacji i CU we wrześniu :)

więcej zdjęć

Zajęliśmy DRUGIE MIEJSCE w GIMNAZJADZIE 2014


Highslide JS23 czerwca z rąk Pana Burmistrza Arkadiusza Czecha odebraliśmy czek na kwotę 5000 złotych!!! Ten ogromny sukces zawdzięczamy determinacji i waleczności naszych sportowców i trenerów. DZIĘKUJEMY!!!
więcej zdjęć

Wymiana podręczników

Pamiętajcie, że pozostało już kilka (dokładnie 3 :D ) dni szkoły. To dobry moment, aby kupić lub sprzedać podręczniki. W sprawach książek można zwrócić się do biblioteki.
Miłego weekendu

Ratujmy życie Ani


Highslide JSZarówno uczniowie jak i nauczyciele naszego Gimnazjum zaangażowali się w pomoc w ratowaniu życia Ani Łakomiak, absolwentki naszej szkoły. Dnia 2 czerwca Pani Iwona Zgajewska wraz z uczniami klasy III B zorganizowała charytatywna zbiórkę pieniędzy oraz sprzedaż ciast i napojów. Udało nam sie uzbierać 700 zł, które zostały przekazane na leczenie Anii. Wszystkim zaangażowanym dziękuję Iwona Zgajewska
więcej zdjęć

Dzień Sportu 2014


Highslide JSDnia 2 czerwca odbył się w naszej szkole kolorowy Dzień Sportu. Pierwszą konkurencją był mecz piłki nożnej, siatkowej, a następnie serwobieg. O godz 11.00 przyszedł czas na konkurencje indywidualne, za które uczniowe na zakończenie roku szkolnego otrzymają puchary, medale oraz dyplomy.
W czasie trwania konkurencji sportowych odbyła się charytatywna sprzedaż ciast oraz napojów, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie Ani Łakomiak.
Za upieczone ciasta dziękujemy Marysi Dziedzic oraz Magdzie Duszyńskiej z klasy 1a, Ali Podobińskiej z klasy 1b, Michalinie Wajman, Marcie Busz oraz D. Malickiemu z klasy 2a, Natalii Gajos, Ani Brzezinie, Ani Kurnik, Ani Banaś oraz Łukaszowi Gudź z klasy 3a, Oli Zgajewskiej oraz Basi Stypie z klasy 3b.
Wszystkim zaangażowanym w organizację Dnia Sportu serdecznie dziękuję.
Iwona Zgajewska
więcej zdjęć

Ostatnie pożegnanie


Highslide JSDnia 15 maja 2014 r. odszedł ostatni ułan 3 Pułku Ułanów Śląskich Władysław Bromboszcz.
Przeżył 86 lat z hasłem w sercu i na ustach "Bóg, Honor, Ojczyzna".
Cześć Jego pamięci!!!
Delegacja naszej szkoły noszącej przecież imię 3. Pułku ułanów Śląskich wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się 17 maja br. w Mikołowie.
Smutek, żal towarzyszyły nam po stracie tak zacnego człowieka.
więcej zdjęć

3 maja 2014 r.


Highslide JSJak co roku, tego dnia w kościele św. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach odbyła się msza poświęcona 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po mszy odbył się apel i oficjalne przemówienia gości, władz tarnogórskich.
Uroczystość uświetniły delegacje szkół i poczty sztandarowe, w tym i naszego gimnazjum.
Choć pogoda nie dopisała (deszcz lał jak z cebra, temperatura 6 stopni) daliśmy radę godnie obchodząc to święto.
więcej zdjęć

Egzaminy 2014


Highslide JSChciało by się powiedzieć "to już".
Kilka tysięcy szesnastolatków województwa śląskiego przystąpiło do egzaminu. Przez 3 dni (23-24 kwietnia) przelewali na papier swoją wiedzę, rozwiązując zadania i odpowiadając na zawiłe pytania z historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, matematyki, nauk przyrodniczych i języków obcych.
Wśród zdających było 57 naszych trzecioklasistów. Za dwa miesiące będzie wiadomo, czy wymarzona ilość punktów została zdobyta, a dzięki temu upragniona szkoła!
Trzymamy kciuki!!!