NASZE LAUREATKI

Highslide JSOla Olszok i Ala Noczyńska z IIIa zajęły II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego" pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej i Prezydenta Miasta Warszawy - Hanny Gronkiewicz Walz. Uczennice napisały pracę ukazującą znaczenie Powstania Warszawskiego dla Polaków, która znalazła uznanie w oczach komisji konkursowej. GRATULUJEMY !!!

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Highslide JSMinęło 96 lat od kiedy Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Były lata okupacji i zależności od komunistów, lecz Polacy się nie poddali. Od 25 lat mamy pełną niepodległość i suwerenne rządy. Cieszmy się wolnością dobrze się ucząc i pracując. Poczet sztandarowy z opiekunką reprezentował naszą szkołę w miejskich uroczystościach w rocznicę odzyskania niepodległości.

Osiedlowy Bieg Niepodległości

Highslide JSWe współpracy z Galerią Fitnessu oraz Radą Dzielnicy Stare Tarnowice w naszym Gimnazjum zorganizowaliśmy jedyny w swoim rodzaju "Osiedlowy Bieg Niepodległości". Bieg rozpoczął się spod Szkoły Podstawowej nr 15, gdzie przez trenerki z Galerii Fitnessu została przeprowadzona fachowa rozgrzewka. Bieg zakończył się pod naszym Gimnazjum nr 4 poczęstunkiem i ciepłą herbatką. Nagrody dla zwycięzców wręczył Przewodniczący Rady naszej Dzielnicy Tadeusz Stasiak. Zwycięzcy to Łukasz Tomaszewski- pierwszy na mecie, Rodzina Haba i Rensz- za największą liczbę uczestników z jednej rodziny, Pan Kozak- senior, Patryk Gaida- szczęśliwy los. Wszystkim dziękujemy za wzięcie udziału, wsparcie i wspaniałą zabawę.

Halloween 2014

Highslide JS

W tym roku charakteryzacji uczniów naszego gimnazjum nie powstydzili by się Peter Jackson, John Carpenter czy Wes Craven.

Dyskoteka 24.10.2014

Highslide JS
W naszej szkole uczniowie i nauczyciele też lubią się bawić! Niezła zabawa była na dyskotece 24 października, z resztą sami zobaczcie!

Dzień Nauczyciela & Pasowanie na Ucznia

Highslide JSW naszym gimnazjum, w ten ważny dzień, nauczyciele zostali obdarowani symbolicznymi prezentami, a uczniowie przygotowali na kółku teatralnym spektakl pt. "Raj 21'. Spośród grona pedagogicznego uczniowie wybrali nauczycieli którym przyznali tytuł "Kosy" (p. Bożena Kacprzyńska), "Kumpla" (p. Małgorzata Paszkowiak), "Anioła" (p. Małgorzata Osuch) i "Złotych Ust " (p. Wiktor Dzwoniarek).

DZIEŃ CHŁOPAKA 2014

Highslide JSW naszej szkole także obchodziliśmy Dzień chłopaka. Nie obeszło się bez wyborów mistera którym w tym roku został Jakub Haba z klasy IB. Gratulujemy!!! A oto krótka fotorelacja z tej imprezy.

PAMIĘĆ O UŁANACH

Highslide JSW tym roku obchodzimy 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939r. rozpoczął swoją walkę w obronie Ojczyzny Pułk 3.
Ułanów Śląskich. Stoczył bitwę pod Woźnikami i Tomaszowem Lubelskim. I razem z niedobitkami Armii Kraków złożyli broń 21 września.
W rocznicę tych wydarzeń 28 września w kościele św. Anny w Tarnowskich Górach odbyła się Msza św. w intencji żyjących i poległych żołnierzy Pułku 3. Ułanów Śl. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy i delegacja uczniów z opiekunem. Po mszy w imieniu wszystkich uczniów złożyliśmy wiązankę żółto-białych kwiatów. Spotkaliśmy się także z przedstawicielami Rodziny Pułkowej. Wspominali oni swoich ojców i opowiadali o ich walce.

Obchody Dnia Wojska Polskiego 2014

Highslide JSObchody Dnia Wojska Polskiego, połączone z ceremonią nadania sztandaru tarnogórskiemu ZWIĄZKOWI ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO odbyły się na Rynku.
Uroczystości miały miejsce w piątek 15 sierpnia. W uroczystości uczestniczyły oprócz władz miasta i zaproszonych gości : 5 Tarnogórski Pułk Chemiczny , byli żołnierze jednostek , które niegdyś stacjonowały w mieście Gwarków , zaproszone poczty sztandarowe: Związku Harcerstwa Polskiego oraz nasz 4 GIMNAZJUM im 3.PUŁKU UŁANÓW SLĄSKICH. Zaproszeni byliśmy przez podpułkownika Józefa SIENIECKIEGO szefa tarnogórskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, który wcześniej patronował naszej szkole w nadaniu sztandaru. Dzień Wojska Polskiego był okazją dla szkoły i warty sztandarowej do wpisania się w karty historii Tarnowskich Gór.

GWARKI 2014 - "NIESIEMY POKÓJ ŚWIATU"

Highslide JSW tym roku uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w co rocznym Pochodzie Gwarkowskim. Jako temat wybraliśmy "Pokój Na Świecie" czyli coś co jest bardzo bliskie naszemu sercu i tak ważne dla całego świata.
Nawet pogoda tego dnia była nastawiona bardzo pokojowo.

Rozpoczęcie roku szkolnego 1.09.2014 o godzinie 9:00

Do zobaczenia :)