Dzień Nauczyciela & Pasowanie na Ucznia

Highslide JSW naszym gimnazjum, w ten ważny dzień, nauczyciele zostali obdarowani symbolicznymi prezentami, a uczniowie przygotowali na kółku teatralnym spektakl pt. "Raj 21'. Spośród grona pedagogicznego uczniowie wybrali nauczycieli którym przyznali tytuł "Kosy" (p. Bożena Kacprzyńska), "Kumpla" (p. Małgorzata Paszkowiak), "Anioła" (p. Małgorzata Osuch) i "Złotych Ust " (p. Wiktor Dzwoniarek).

DZIEŃ CHŁOPAKA 2014

Highslide JSW naszej szkole także obchodziliśmy Dzień chłopaka. Nie obeszło się bez wyborów mistera którym w tym roku został Jakub Haba z klasy IB. Gratulujemy!!! A oto krótka fotorelacja z tej imprezy.

PAMIĘĆ O UŁANACH

Highslide JSW tym roku obchodzimy 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939r. rozpoczął swoją walkę w obronie Ojczyzny Pułk 3.
Ułanów Śląskich. Stoczył bitwę pod Woźnikami i Tomaszowem Lubelskim. I razem z niedobitkami Armii Kraków złożyli broń 21 września.
W rocznicę tych wydarzeń 28 września w kościele św. Anny w Tarnowskich Górach odbyła się Msza św. w intencji żyjących i poległych żołnierzy Pułku 3. Ułanów Śl. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy i delegacja uczniów z opiekunem. Po mszy w imieniu wszystkich uczniów złożyliśmy wiązankę żółto-białych kwiatów. Spotkaliśmy się także z przedstawicielami Rodziny Pułkowej. Wspominali oni swoich ojców i opowiadali o ich walce.

Obchody Dnia Wojska Polskiego 2014

Highslide JSObchody Dnia Wojska Polskiego, połączone z ceremonią nadania sztandaru tarnogórskiemu ZWIĄZKOWI ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO odbyły się na Rynku.
Uroczystości miały miejsce w piątek 15 sierpnia. W uroczystości uczestniczyły oprócz władz miasta i zaproszonych gości : 5 Tarnogórski Pułk Chemiczny , byli żołnierze jednostek , które niegdyś stacjonowały w mieście Gwarków , zaproszone poczty sztandarowe: Związku Harcerstwa Polskiego oraz nasz 4 GIMNAZJUM im 3.PUŁKU UŁANÓW SLĄSKICH. Zaproszeni byliśmy przez podpułkownika Józefa SIENIECKIEGO szefa tarnogórskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, który wcześniej patronował naszej szkole w nadaniu sztandaru. Dzień Wojska Polskiego był okazją dla szkoły i warty sztandarowej do wpisania się w karty historii Tarnowskich Gór.

GWARKI 2014 - "NIESIEMY POKÓJ ŚWIATU"

Highslide JSW tym roku uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w co rocznym Pochodzie Gwarkowskim. Jako temat wybraliśmy "Pokój Na Świecie" czyli coś co jest bardzo bliskie naszemu sercu i tak ważne dla całego świata.
Nawet pogoda tego dnia była nastawiona bardzo pokojowo.

Rozpoczęcie roku szkolnego 1.09.2014 o godzinie 9:00

Highslide JS

Do zobaczenia :)

Zakończenie roku 2014

Highslide JS

Drodzy absolwenci powodzenia w nowych szkołach, a dla wszystkich, bez wyjątku, udanych wakacji i CU we wrześniu :)

Zajęliśmy DRUGIE MIEJSCE w GIMNAZJADZIE 2014

Highslide JS23 czerwca z rąk Pana Burmistrza Arkadiusza Czecha odebraliśmy czek na kwotę 5000 złotych!!! Ten ogromny sukces zawdzięczamy determinacji i waleczności naszych sportowców i trenerów. DZIĘKUJEMY!!!

Wymiana podręczników

Pamiętajcie, że pozostało już kilka (dokładnie 3 :D ) dni szkoły. To dobry moment, aby kupić lub sprzedać podręczniki. W sprawach książek można zwrócić się do biblioteki.
Miłego weekendu

Ratujmy życie Ani

Highslide JSZarówno uczniowie jak i nauczyciele naszego Gimnazjum zaangażowali się w pomoc w ratowaniu życia Ani Łakomiak, absolwentki naszej szkoły. Dnia 2 czerwca Pani Iwona Zgajewska wraz z uczniami klasy III B zorganizowała charytatywna zbiórkę pieniędzy oraz sprzedaż ciast i napojów. Udało nam sie uzbierać 700 zł, które zostały przekazane na leczenie Anii. Wszystkim zaangażowanym dziękuję Iwona Zgajewska

Dzień Sportu 2014

Highslide JSDnia 2 czerwca odbył się w naszej szkole kolorowy Dzień Sportu. Pierwszą konkurencją był mecz piłki nożnej, siatkowej, a następnie serwobieg. O godz 11.00 przyszedł czas na konkurencje indywidualne, za które uczniowe na zakończenie roku szkolnego otrzymają puchary, medale oraz dyplomy.
W czasie trwania konkurencji sportowych odbyła się charytatywna sprzedaż ciast oraz napojów, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie Ani Łakomiak.
Za upieczone ciasta dziękujemy Marysi Dziedzic oraz Magdzie Duszyńskiej z klasy 1a, Ali Podobińskiej z klasy 1b, Michalinie Wajman, Marcie Busz oraz D. Malickiemu z klasy 2a, Natalii Gajos, Ani Brzezinie, Ani Kurnik, Ani Banaś oraz Łukaszowi Gudź z klasy 3a, Oli Zgajewskiej oraz Basi Stypie z klasy 3b.
Wszystkim zaangażowanym w organizację Dnia Sportu serdecznie dziękuję.
Iwona Zgajewska