Jesteśmy na Facebooku!!!

Po najświeższe informacje dotyczące naszego Gimnazjum zapraszamy na nasz FANPAGE na Facebooku. Znajdziecie tam na bieżąco relacje z akcji i imprez które organizujemy, a także zdjęcie które tylko czekają na to by je like-ować :).
Poniższy link przeniesie was prosto na nasz fanpage:

Link

SZLACHETNA PACZKA !!!

Dorastamy,Rozumiemy, Pomagamy dlatego SZLACHETNA PACZKA !!!
Wszystkich chętnych zapraszam do zorganizowania paczki dla pięcioosobowej rodziny. Potrzebne są następujące artykuły:ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne i rybne, warzywa w puszkach, herbata, bakalie, słodycze, mleko, płatki śniadaniowe, proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, mydło/żel myjący, zeszyty (grube), bloki, przybory do pisania, kredki, grube zeszyty A4, pościel, kosmetyki (dziewczyny 21 lat) Artykuły można składać do 9.12. 2014r. w gabinecie pedagoga szk. sala 19 B.
Zapraszam wszystkich którzy chcą pomóc.
Pedagog szk. M.Kossakowska

NASZE LAUREATKI


Highslide JSOla Olszok i Ala Noczyńska z IIIa zajęły II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego" pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej i Prezydenta Miasta Warszawy - Hanny Gronkiewicz Walz. Uczennice napisały pracę ukazującą znaczenie Powstania Warszawskiego dla Polaków, która znalazła uznanie w oczach komisji konkursowej. GRATULUJEMY !!!
więcej zdjęć


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


Highslide JSMinęło 96 lat od kiedy Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Były lata okupacji i zależności od komunistów, lecz Polacy się nie poddali. Od 25 lat mamy pełną niepodległość i suwerenne rządy. Cieszmy się wolnością dobrze się ucząc i pracując. Poczet sztandarowy z opiekunką reprezentował naszą szkołę w miejskich uroczystościach w rocznicę odzyskania niepodległości.
więcej zdjęć


Osiedlowy Bieg Niepodległości


Highslide JSWe współpracy z Galerią Fitnessu oraz Radą Dzielnicy Stare Tarnowice w naszym Gimnazjum zorganizowaliśmy jedyny w swoim rodzaju "Osiedlowy Bieg Niepodległości". Bieg rozpoczął się spod Szkoły Podstawowej nr 15, gdzie przez trenerki z Galerii Fitnessu została przeprowadzona fachowa rozgrzewka. Bieg zakończył się pod naszym Gimnazjum nr 4 poczęstunkiem i ciepłą herbatką. Nagrody dla zwycięzców wręczył Przewodniczący Rady naszej Dzielnicy Tadeusz Stasiak. Zwycięzcy to Łukasz Tomaszewski- pierwszy na mecie, Rodzina Haba i Rensz- za największą liczbę uczestników z jednej rodziny, Pan Kozak- senior, Patryk Gaida- szczęśliwy los. Wszystkim dziękujemy za wzięcie udziału, wsparcie i wspaniałą zabawę.
więcej zdjęć

Halloween 2014


Highslide JS


W tym roku charakteryzacji uczniów naszego gimnazjum nie powstydzili by się Peter Jackson, John Carpenter czy Wes Craven.
więcej zdjęć

Dyskoteka 24.10.2014


Highslide JS
W naszej szkole uczniowie i nauczyciele też lubią się bawić! Niezła zabawa była na dyskotece 24 października, z resztą sami zobaczcie!
więcej zdjęć

Dzień Nauczyciela & Pasowanie na Ucznia


Highslide JSW naszym gimnazjum, w ten ważny dzień, nauczyciele zostali obdarowani symbolicznymi prezentami, a uczniowie przygotowali na kółku teatralnym spektakl pt. "Raj 21'. Spośród grona pedagogicznego uczniowie wybrali nauczycieli którym przyznali tytuł "Kosy" (p. Bożena Kacprzyńska), "Kumpla" (p. Małgorzata Paszkowiak), "Anioła" (p. Małgorzata Osuch) i "Złotych Ust " (p. Wiktor Dzwoniarek).
więcej zdjęć

DZIEŃ CHŁOPAKA 2014


Highslide JSW naszej szkole także obchodziliśmy Dzień chłopaka. Nie obeszło się bez wyborów mistera którym w tym roku został Jakub Haba z klasy IB. Gratulujemy!!! A oto krótka fotorelacja z tej imprezy.
więcej zdjęć

PAMIĘĆ O UŁANACH


Highslide JSW tym roku obchodzimy 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939r. rozpoczął swoją walkę w obronie Ojczyzny Pułk 3.
Ułanów Śląskich. Stoczył bitwę pod Woźnikami i Tomaszowem Lubelskim. I razem z niedobitkami Armii Kraków złożyli broń 21 września.
W rocznicę tych wydarzeń 28 września w kościele św. Anny w Tarnowskich Górach odbyła się Msza św. w intencji żyjących i poległych żołnierzy Pułku 3. Ułanów Śl. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy i delegacja uczniów z opiekunem. Po mszy w imieniu wszystkich uczniów złożyliśmy wiązankę żółto-białych kwiatów. Spotkaliśmy się także z przedstawicielami Rodziny Pułkowej. Wspominali oni swoich ojców i opowiadali o ich walce.
więcej zdjęć

Obchody Dnia Wojska Polskiego 2014


Highslide JSObchody Dnia Wojska Polskiego, połączone z ceremonią nadania sztandaru tarnogórskiemu ZWIĄZKOWI ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO odbyły się na Rynku.
Uroczystości miały miejsce w piątek 15 sierpnia. W uroczystości uczestniczyły oprócz władz miasta i zaproszonych gości : 5 Tarnogórski Pułk Chemiczny , byli żołnierze jednostek , które niegdyś stacjonowały w mieście Gwarków , zaproszone poczty sztandarowe: Związku Harcerstwa Polskiego oraz nasz 4 GIMNAZJUM im 3.PUŁKU UŁANÓW SLĄSKICH. Zaproszeni byliśmy przez podpułkownika Józefa SIENIECKIEGO szefa tarnogórskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, który wcześniej patronował naszej szkole w nadaniu sztandaru. Dzień Wojska Polskiego był okazją dla szkoły i warty sztandarowej do wpisania się w karty historii Tarnowskich Gór.