Mężczyzna i… depilacja?

Od wieków ludzie dbali o swój wygląd, stosowali różne kosmetyki, zabiegi pielęgnacyjne, różne domowe sposoby na gładką i piękną skórę. Jednym z elementów procesu dbania o elegancki wygląd jest usuwanie zbędnego owłosienia. Wbrew pozorom, nie jest wynalazkiem naszych czasów. Już niemal od starożytności ludzie, zarówno kobiety, jak i mężczyźni usuwali zbędne owłosienie z różnych części swojego ciała. Używali do tego różnych, zwykle bardzo bolesnych metod. Do naszych czasów zachowała się depilacja woskiem, wyrywanie włosków za pomocą pęsety, czy golenie się maszynką lub golarką.

Wśród wielu różnych metod depilacji, zarówno tych stosowanych w domu, jak i tych, które możemy wykonać w gabinetach kosmetycznych, za sprawą wprawnych rąk kosmetyczki, coraz większą popularnością cieszy się depilacja za pomocą lasera.

Depilacja laserowa, choć bolesna i dosyć kosztowna, bo cena jednego zabiegu to nawet tysiąc złotych, to jednak coraz więcej kobiet, ale także mężczyzn odwiedza gabinety kosmetyczne by poddać się tego rodzaju „torturom”. Oczywiście nie każdy może poddać się zabiegowi, istnieją przeciwwskazania zdrowotne. Także po zabiegu trzeba zadbać o skórę. Jednak efekty, jakie daje taki zabieg sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na depilację nóg, czy depilację okolic bikini właśnie tą metodą.

W gabinetach kosmetycznych coraz częściej spotkać można mężczyzn. To, że Panowie zaczęli bardzo dbać o swój wygląd już nie dziwi, a wręcz podoba się kobietom. Mężczyźni, oprócz zwykłych zabiegów pielęgnacyjnych, coraz częściej decydują się na depilację. I choć depilacja nóg u panów jest jeszcze rzadkością, to jednak wieli z nich, widząc problem w nadmiernym owłosieniu, decyduje się na taki właśnie zabieg.

Panowie zwykle usuwają zbędne owłosienie z klatki piersiowej, pleców, ramion, przedramion, dłoni, czy stóp. Zdarzają się także tacy mężczyźni, którzy decydują się na usuwanie owłosienia z twarzy: brody, usuwanie wąsika, baczków, czy też depilowanie zbytnio pokrytego włosami czoła, policzków czy szyi. W tych przypadkach, na depilację decydują się ze względów estetycznych, ale także dlatego, że częste golenie tradycyjnymi sposobami wywołuje bolesne podrażnienia delikatnej skóry. Panowie poddają się depilacji woskiem, ale także decydują się na użycie lasera.

Do gabinetów kosmetycznych najczęściej udają się panowie młodzi, od których praca wymaga eleganckiego i nienagannego wyglądu. I choć wielu z nich nie przyznaje się do wizyt u kosmetyczki, to jednak poświęcają wiele czasu na to, by dobrze prezentować się w każdej sytuacji. A nasze społeczeństwo coraz bardziej przychylnym wzrokiem patrzy na mężczyzna dbających o swój wygląd.